Czy na pewno wiemy, jaki magnez powinniśmy wybrać?

Na każdym kroku jesteśmy atakowani dziesiątkami reklam magnezu. Niektórzy stawiają na suplementy diety, zapominając przy tym, że podstawą powinno być przyjmowanie posiłków zaspokajających niedobory tego pierwiastka, jak również picie wody bogatej w magnez. Podaż magnezu w wodzie jest ilościowo znaczna. Magnez dobrze przyswaja się z produktów naturalnych, w tym także z wody.


Magnez jest niezbędny do prawidłowej pracy organizmu. Włączając do diety wodę zawierającą ten pierwiastek możemy być pewni, że w łatwy i przyjemny sposób zapewniamy sobie źródło dobrze przyswajalnego magnezu. Biorąc pod uwagę wiele czynników, w tym także dość często stwierdzany niedobór magnezu w diecie godne polecenia jest celowe wzbogacanie jej w magnez.

Czy wiesz, że…

W codziennej diecie człowiek powinien dostarczać około 2 litrów płynu, z czego co najmniej połowę powinna stanowić woda.

Średnie spożycie magnezu w Polsce

Średnie spożycie magnezu w Polsce wynosi 297 mg/dzień, przy czym wyższe spożycie występuje w populacji męskiej (średnio 350 mg/dzień) w porównaniu z kobietami i dziewczętami (średnio 255 mg/dzień). Niedobór magnezu w populacji męskiej wynosi około 20%, a w populacji kobiet i dziewcząt odpowiednio 20% i 30%. Regularne spożywanie wody może uzupełniać dietę w magnez, gdyż w zależności od stężenia magnezu pokrywa zapotrzebowanie na ten składnik mineralny od 6 do 20%. Wody filtrowane mogą stanowić źródło magnezu. Magnez występuje w wodzie w formie jonowej, co wpływa korzystnie na jego biodostępność.