Magnez – Twój sojusznik

Zapotrzebowanie na magnez zależy od indywidualnych potrzeb, czynników środowiskowych i stylu życia danej osoby. Obecne normy różnicują zapotrzebowanie na magnez ze względu na płeć, wiek i fizjologię człowieka. Wchłanianie magnezu następuje w jelicie cienkim, oddziałuje na nie ogólny skład naszych posiłków oraz spożycie wody. Warto przy tym pamiętać, że zapotrzebowanie na magnez wzrasta u osób dojrzewających i w okresie rekonwalescencji, jak również u kobiet ciężarnych, karmiących oraz u tych, którzy narażeni są na stany nadmiernego napięcia nerwowego.

Czy wiesz, że…

Wodę z filtra Dafi Mg+ można stosować zarówno do picia, jak i na jej bazie przyrządzać zupy, potrawy i pozostałe napoje.

Poznaj źródła magnezu

Zawartość magnezu w produktach spożywczych jest zróżnicowana. Największe ilości magnezu znajdują się w suchych nasionach roślin strączkowych, kaszach, orzechach, otrębach, mąkach z niewielkiego przemiału. W oparciu o dostępne doniesienia naukowe można stwierdzić, że w dobrze zbilansowanej i urozmaiconej diecie człowieka źródłem magnezu są przede wszystkim produkty zbożowe (spożywane w porcji 4-5 razy w ciągu dnia, pokrywają zapotrzebowanie na ten składnik mineralny w ilości 30%).



Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie obserwuje się niskie spożycie nasion z roślin strączkowych, a spożycie kasz i pieczywa spada, niedobór magnezu jest dość powszechny w populacji ludzi krajów rozwiniętych. Jednocześnie duże spożycie produktów rafinowanych i wysoko przetworzonych zmniejsza zawartość magnezu w diecie współczesnego człowieka. Dlatego uzasadnione jest wskazywanie innych cennych źródeł magnezu.

Zawartość magnezu w żywności

Kliknij aby zamknąć...
Kliknij aby zamknąć...
Kliknij aby zamknąć...
Kliknij aby zamknąć...
Kliknij aby zamknąć...